Статті про філософію нашого заняття

 

Статті про філософію нашого заняття

Тут ви знайдете опис всієї глибини того чим ми займаємся - Паркуру.ФІЛОСОФІЯ ПАРКУРУ ВІД СЕБАСТЬЕНА ФУКА

Філософії паркуру від Себастьена Фука

Паркур - дитяча гра, що стала мистецтвом, мистецтвом життя, мистецтвом переміщення. Ганебно думати, що коли ми зростаємо, ми повинні припинити грати. Брюс Лі говорив: "Играйте, но играйте серьезно". Ми можемо говорити про мистецтво стрибків, мистецтво подолання перешкод, мистецтво переміщення, але визначення не таке важливе. Я вважаю за краще не давати паркуру інших імен. Можливо, заявляти, що це - мистецтво ми не маємо права, це підвладно лише спостерігачу. У будь-якому випадку, на мою думку, на даному етапі ми поки не досягли такого рівня і нам ще належить багато що для цього зробити.

На сьогоднішній день я передаю свій досвід послідовникам. Передавати досвід - давати стилю можливість розвиватися. Вони також корисні мені, як і я ним. Адже, нам для зростання важлива індивідуальність і можливість її розвитку. Кожен вступає з своїми власними целяммі і бажаннями. Все просто. Мотиваціями при вступі в паркур служать любов до мистецтва, вимогливість і пошана.


Виникнення техніки

Ми глибоко поважаємо міські конструкції і міське середовище життя. Все це і є об'єкти нашої діяльності. Багато людей дотепер не визнають і викликають поліцію як тільки бачать нас. У таких людей замкнуте представлення дійсності, вони не дають нічому рухатися вперед, ховаються коли необхідно діяти. Вони з'являються тільки потім, щоб скаржитися. У будь-якому випадку, у них, як правило, не буває багатьох часу, щоб висловитися, оскільки ми до того моменту вже дуже далеко.

У нашу асоціацію поступали пропозиції про створення об'єктів, пристосованих до паркуру. Ніби, створимо досконале для цих цілей місто місто! Але, що любимо, по суті, цей - вільна практика. Ніукого не буде можливості замкнути нас в межах призначеної території як хотілося зробити це з ськейтбордінгом. Крім того, ми бачимо, що з цього нічого не вийшло

Розігрівши тіла перед паркуром - малоефективна річ. Вона не повинна бути насильством для тіла. Наприклад, розтяжка дуже важлива для нас. Ми робимо вправи на розтяжку, щоб зробити своє тіло гнучкішим. Ми також тренуємо баланс, тим паче, що це можна робити в будь-яку погоду. Майстерність повинна бути відпрацьоване детально. Наші рухи не повинні бути ськованимі зовнішніми чинниками. Важливо мати відмінну техніку, щоб упроваджувати в стиль щось нове, уявляти, створювати власний спосіб пересування.

У своїх тренуваннях ми ставимо для себе певні вимоги. Наприклад, не повторювати вправу відразу, якщо ми не змогли його зробити з першого підходу. Ет робиться для цього, чтооби не створювати небезпечних ситуацій і давати собі шанс досягти успіху наступного разу, коли твоє тіло буде готове. Тадріна - єдина дівчина в команді дуже здатна, оскільки вона підходить до переміщення з різних сторін. Я маю зважаючи на, що вона можт зробити трюк, про яке ми навіть і не думали. Cat jump був придуманий саме так, за ситуації, коли хтось не міг просто подолати перешкоду, що став використовувати вихід силою засчет рук. Важливо, щоб кожен мислив по-своєму, щоб зробити крок далі, наприклад, перейти від стрибків з висоти (depth jump) до стрибків на точність приземлення (accuracy jump), які вимагають спритності і відчуття рівноваги.


Відгалуження

Ці самі "ответвление" ми можемо співвіднести з жорсткою частиною Кунг-Фу або ламанням предметів в бойових мистецтвах. Існує жорстке відгалуження і по суті паркуру. Це - важлива частина, але не обов'язкова. Кожен може стрибнути з великої висоти, але не кожен може м'яко приземлитися. Хтось пересилюватиме себе і стрибатиме, приземляючись жорстко, а хтось, попрацювавши над технікою, не відчує шоку при зіткненні із землею. Тут вже втручаються інші вимірювання: технічна частина (робота над якістю рухів, уяви) і відчуття (усвідомлення текучості рухів, плавного переходу між ними).

Сьогодні трейсери стали використовувати засоби захисту, як цей роблять, наприклад, ськейтбордісти. звичайно, ми вважаємо за краще не використовувати ніякого захисту і не використовувати мати для полегшення стадії приземлення. Все тому, що у нас немає ми не представляємо паркур ризикованим, оскільки працюємо над тим, щоб розвинути свої фізичні можливості і через самовпевненість психологічно відійти від відчуття побоювання за своє життя. В той же час, в наші дні, захист не закріпачує руху. Хтось прийматиме можливість падіння, але все одно стрибатиме, а хтось буде упевнений в собі після роботи над технікою. Вся справа в практиці.


Прагнення

Наше навчання прив'язане до двох основоположних аспектів: перше - пошук пластики тіла, максимально наближеної до властивої кішкам, а друге - внутрення боротьба, духовний і психологічний настрій в ім'я того, чтооби збежать побоювання і страху. Духовна робота дуже важлива. Ми в постійному пошуку. У відмінності від інших видів спорту, наприклад, атлетики, якої я занімаюяь, де фізична підготовка і м'язова маса важливі, в паркуре при всі при етоом важливо, перш за все, відчуття, емоції. Тіло повинне прогресувати плавно. Значення в тому, щоб завжди працювати над якістю, а не над силою. Для досягнення мети потрібно працювати, а після ми відкриваємо для себе, що людське створення здатне на унікальні речі. Мета нашого пошуку - знайти застосування тілу і подолати страхи.

Стрибки, які ми показуємо - це мінімум. Завжди повинен бути великий запас тим часом, що ми показуємо і тим, що ми можемо. У паркуре ми ніколи не знаходимося за гранню, не наближаємо тіло до грані його реальних можливостей.

Якщо ти подавиш свої сумніви, то речі відкриються для тебе в іншому світлі. Рухайся, будь як вода. Будь гладким, як дзеркало. Відповідай як луна.

Кожна людина прогресує в своєму власному ритмі і з властивою йому швидкістю. Прогрес поступовий, напевно і тому, що ми не примушуємо ні до чого. Кожен може знайти що-небудь, що ми можемо привнести в стиль, відкрити для себе нові стрибки, трюки. Мені подобається опинятися в нових місцях, раніше мною незвіданих. Більшість наших трюків була народжена під час обговорення. Це спостереження, взаємодія з іншими - ось, що дає нам можливість відкрити дещо нове. Нічого схожого з суперництвом. Ми підштовхуємо один одного на кращі звершення, допомагаємо один одному розвиватися, але не даємо убити себе. Увага, що приділяється відчуттям найбільш важливо. Це одна з основних мотивацій. Всі відчуття і емоцій пов'язані з відчуттям свободи. Коли я бачу трейсерів, я бачу сяючі особи. Вони знайшли то, що пожвавить їх. Я міг би навіть сказати, що паркур діє подібно індивідуального джерелу надихання і процвітання.

У будь-якому вигляді спорту ми можемо уявити собі суддів, який відзначають сильного. Навіть в ськейтбордінге присутній елемент суддівства, правда, там оцінюється відношення, підхід, стиль. Хорооший трейсер визначається по його філософії, тут втручається вже духовний розвиток. Все, що відноситься до розвитку духу, цікавить нас, а також види, де цей аспект важливий, наприклад, бойові мистецтва. У цьому значенні ми відчуваємо близькість до філософії східного єдиноборства, філософії самураїв. Наше мистецтва цілком могло б зародитися в Азії. У нас є табу, особливо на те, що стосується смерті. По навчанню самураїв ми повинні приймати можливість смерті з целюь досягти успіху в суворому випробуванні. ми повинні бути здатні вступити в бій, не боячись, не коливаючись в очікуванні легшого часу. Філософія і дух паркуру в тому, щоб продовжувати навіть в ситуаціях, коли ти вже знесилений. В той же час, ми не збираємося відкривати академії і ввожіть дипломи, удостоверящие вашу утворену в паркуре, але при цьому прагнемо розвивати мистецтво безпрепятственно, не припиняючись ніколи практикувати наш стиль. "Иметь бажання пересилити себя", " Підійти до межі свого сознания", "Любить те, що ти робиш в тому вигляді як це у тебе получается", "Существовать і развиваться" - ось думки, що надихають нас. Особисто мене надихали і фільми, наприклад, Чи з участю Брюса, потім книги, "l’hagakure" (книга самураїв) або розказуючі про восточнй медицину. Паркур - дуже глибокий по значенню і ідеології стиль.

Упевнений, що ми маємо щось загальне Чи з філософією Брюса Лі, який був як майстер, так і філософ і засновник, який прагнув іследовать в собі засоби захисту і самооборони. Ми можемо говорити, що паркур і є один з таких засобів - засіб порятунку. Якщо ти стикаєшся з человекком, у якого в руках зброя, навіть будучи сильнішим, ти не в силах боротися. займаючись паркуром, ти дістаєш можливість і навики порятунку з таких ситуацій. Тікати - не ганьба. Адже, ти діяв, а не проявляв пасивність.

Принаймні, ризикувати слід розумно, наприклад, не робити це в ситуацих, коли ризик йде лише ради того, щоб здивувати когось. Використовуйте своє уміння на благо собі і інших. Основна небезпека завжди криється у виконанні трюка з метою уразити оточуючих. Так, саме тут і криється небезпека. У реальності, впродовж всього стрибка ти один. Не слід бути перед публіку, а, тим більше, працювати на неї.


Становлення

Наше майбутнє нерозривно пов'язане із словами "мягкий, "цепкий, "текучий". найзрозуміліша метафора в цьому випадку це - вода. У паркуре необхідно мріяти. Оскільки ми - засновники стилю, ми завжди в пошуку, подорожуємо ради нових відкриттів, зустрічаємося і розходимося. Ми прагнемо досягти того, щоб люди сприймали паркур як єдине мистецтво, до которорму не слід підходити як до шоу. Це не прорфессія або сфера діяльності в порівнянні з іншими видами. Ми хочемо зберегти свої прагнення і свою філософію. Цей одна з причин чому ми не любимо світитися в ЗМІ якщо вони не відображають всю смислову частину стилю, його ідеологію, не передають історію вцілому. Декотрі люди говорять нам, що "если вы не будете появляться в СМИ, вы не станете известны, а если так, то ваше ваше искусство не будет передано никому", а ми відповідаємо "это не проблема, ведь, искусство, которое живет у нас внутри, будет передано в любом случае". Адже, це настільки велике, що не може бути стримане в собі. Ти можеш завжди дивуватися "чего я добиваюсь?? правильно ли я выбрал путь??", але ти повинен завжди бути здатний залишатися щирим у тому, що ти робиш.

Врешті-решт, є шляхи, трюки. Це те, що цікаво мені. Якщо в кожному місті будуть трейсери - люди, відчують це відчуття свободи, то це і буде перемогою.

Переклад статті з сайту parkour.com.


Создан 14 мая 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Le Parkour Рейтинг@Mail.ru Kat.RU -- webmasters make $$$ Rambler's Top100
GISMETEO.RU: погода в г. Донецк < VipIP.ru - Система активной рекламы (САР) Бегун платит мне за этот сайт Лучшая музыка от ЛаЖа совершенно бесплатно